четвер, 17 жовтня 2024 р.

Торгівля людьми - ганебне явище, яке існує у сучасному світі.



18 жовтня в Україні відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми, що був започаткований Європейським Парламентом у 2007 році, та покликаний вчергове нагадати про актуальність проблеми торгівлі людьми та необхідність об'єднання зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою протидії цьому явищу, наданні допомоги постраждалим, проведення превентивних заходів.

Бібліотекар із завклубом с.Глибочок також  долучилися до  відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми   провівши виховну годину "Торгівля  людьми - ганебне явище, яке існує у сучасному світі."


  Щоб уникнути можливого потрапляння у ситуації, які можна класифікувати як торгівлю людьми, принципово важливо бути уважними до інформації, до всіх пропозицій на ринку праці, як-от від модельних і шлюбних агентств та інших ризикованих вербувальних варіантів.

Другим принципом протидії торгівлі людьми є не мовчати.

Війна, яку розв’язала росія, стала додатковим фактором активізації торговців людьми. Вже зараз українські правоохоронці фіксують вияви цього ганебного злочину навіть на тимчасово окупованих територіях.


Хоча наразі неможливо задокументувати факти злочину торгівлі людьми, які вчиняє росія. Але зафіксовані випадки дозволять у майбутньому притягнути кривдників до відповідальності.

Про це в ефірі радіо програми “Накипіло” розповів сказав Андрій Лабунь, державний експерт експертної групи з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерної рівності Директорату розвитку соціальних послуг Міністерства соціальної політики України.

 

середа, 16 жовтня 2024 р.

Його величність- Хліб

 


Сьогодні в с. Глибочку було проведено бібліотекарем і завклубом виховну годину

,, Його величність- Хліб "до 16 жовтня.В цей день світ відзначає День хліба — свято, присвячене одному з найдавніших і найважливіших продуктів харчування в історії людства. Це не просто день для вшанування хліба, але й нагадування про значення цього продукту для культури, традицій та економіки багатьох країн. Хліб символізує достаток, працелюбність і життєву енергію. Від найдавніших часів до сучасності він є одним із найважливіших елементів харчування, що підтримує людей у різних куточках світу.
Воно було започатковане у 2006 році Всесвітньою продовольчою організацією ООН у рамках програми зі збільшення обізнаності про проблеми харчової безпеки та боротьби з голодом. Це свято покликане підкреслити важливість хліба як основного продукту харчування, а також вшанувати працівників хлібопекарської галузі, які забезпечують людство цим найдавнішим і найпоширенішим продуктом.

Історія хліба
Хліб — один із найстаріших продуктів, який супроводжує людство протягом тисячоліть. Вперше хліб почали випікати ще в давньому Єгипті близько 12 тисяч років тому. Спочатку його готували з примітивних інгредієнтів, таких як вода і розтерті злакові зерна. Згодом людство навчилося використовувати закваски, що зробило хліб пухким і ароматним.
Хліб в українській культурі
В Україні хліб завжди був центральним елементом святкових і повсякденних трапез. У традиційній культурі хліб символізував добробут і гостинність, і кожне село чи місто мало свої особливі рецепти. На весіллях, релігійних святах та інших важливих подіях завжди присутні короваї, паляниці чи інші різновиди хліба.

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Люби своїх дітей, виховуй в них етичні та моральні цінності.


Відтепер щороку в середині жовтня ми вшановуватимемо пам’ять Богдана Гаврилишина – пластуна з майже 80-літнім “стажем”, якого називали найвпливовішим українцем світу. 19 жовтня 1926 року друг Богдан народився, а минулоріч 24 жовтня відійшов на Вічну Ватру.

Попри те, що Богдан Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям. 

Сьогодні в с.Глибочок було проведено виховну годину "Люби своїх дітей, виховуй в них етичні та моральні цінності.
Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб успішно розвиватися далі, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.


1. Говори правду,

2. Підтримуй своє здоров’я

3. Вчися, розвивай свої таланти,

4. Стався до інших

5. Будь вільною людиною,

6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним

не обмежуй прав інших членів
суспільства.

8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань

9. Обов’язки людини до сім’ї:
– стався до батьків з любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;
– стався до братів та сестер як до кращих друзів.

10. Батьків до дітей:
– сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів та особистостей, виховуй їх як вільних людей.

11. До суспільства:
– сприяй добробуту усіх членів суспільства;
– зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною усієї світової спільноти.

12. До довкілля:

13. До країни:
– допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для усього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.

14. До майбутніх поколінь:

15. До світу:
– вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;
– сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці і чесної торгівлі.


пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

 Сьогодні, 4 жовтня, відбувся захід Центру життєстійкості в с.Глибочок.



Для сімей військовослужбовців, які очікують на повернення своїх близьких із зони бойових дій, переживають великий стрес та тривогу.


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Ми роду козацького діти

 

Сьогодні в с.Глибочок було проведено виховну годину ,,Ми роду козацького діти".
День захисників і захисниць України - це важливе свято, яке відзначає мужність і героїзм тих, хто боронить нашу країну. Цей день символізує визнання внеску всіх захисників, які стоять на варті свободи та незалежності українського народу.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало список привітань до Дня захисників і захисниць України, які точно сподобаються всім.

Історія свята
День захисників і захисниць України - це свято, яке відзначає мужність і героїзм людей, які стоять на захисті нашої країни. Указом президента України Петра Порошенка свято було затверджене 14 жовтня 2014 року як День захисника України, а з 2015 року стало державним святом та офіційним вихідним.
У 2021 році президент Володимир Зеленський підписав Закон, що змінив назву свята на "День захисників і захисниць України", відзначаючи внесок як чоловіків, так і жінок у справу захисту батьківщини. Спочатку свято святкували 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва, однак у 2023 році його перенесли на 1 жовтня через перехід Православної церкви України та УГКЦ на новий календар.

18 жовтня в Україні відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми, що був започаткований Європейським Парламентом у 2007 році,...