вівторок, 7 лютого 2023 р.

"СВІТ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ".

     Сучасна Україна живе не тільки політикою. Найкраще реальне життя країни презентує сучасна українська література, яка є однією з найяскравіших і найцікавіших в Європі. Зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в художній літературі, яка реагує на нові ситуації, запити, інтереси інших людей. Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії.

     Краще зорієнтуватись у сучасних тенденціях української літератури, познайомитися із найбільш яскравими та маловідомими авторами допоможе наша книжкова виставка «Світ сучасної української літератури», на якій представлені найбільш яскраві напрями та течії сучасної української літератури.
1. Жіноча проза.
     Більшу частину читачів бібліотек в Україні сьогодні становлять жінки. Жінка, здебільшого хоче читати про те, що її найбільше хвилює і що її до душі. А хто може краще зрозуміти жінку, як не сама жінка, та ще й українська, з притаманним тільки їй менталітетом. Активний прихід жінок, авторів у літературу останніми роками став справді помітним явищем культурного життя. Сьогодні усім, хто цікавиться сучасною українською літературою, добре відомі імена С Талант, Л. Дашвар, І. Роздобудько , М. Іванцова, В Мастєрова, К Гермел, Н Робертс. Їхні твори різні за сюжетами, жанрами, глибиною розкриття життєвих колізій, але всіх їх об’єднує доля жінки в тому чи іншому аспекті.
2 . Український історичний романи.
     Рівень розвитку історичної теми в сучасній українській літературі читач визначає за кращими її зразками, які стали досягненням літературного процесу останніх років. Саме в романах і повістях А Костюха, В. Лис, В Чемерис, Ю. Мушкетика та інших виявилися ті риси, які дають підставу говорити про новий якісний рівень сучасної української історичної романістики. У творах сучасних авторів історія присутня в людині внутрішньо: в минулому живе сучасне, в сучасному відлунює минуле. Історизм – це передусім момент зв’язку епох, який проходить крізь серце, душу, помисли героїв. Розробка нових жанрових різновидів в сучасній історичній прозі зумовлена потребами змісту: розширенням проблематики, збагаченням духовного світу персонажів, що мимоволі кладе на палітру нові барви, нові відтінки. Кращі історичні твори набувають загальнолюдського звучання, протистоячи спрощеному розумінню історії як прямолінійних і однобоких соціологічних схем. Це проблема добра і зла, слова і вчинку, правдивого і фальшивого свідчення про свій час, збереження історичної пам’яті, як запоруки майбутнього нації, людства, спадкоємність прогресивних ідей, принципів народної моралі.




Немає коментарів:

Дописати коментар

18 жовтня в Україні відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми, що був започаткований Європейським Парламентом у 2007 році,...