Хто ти, росіє, мачуха чи мати,
пʼятниця, 23 лютого 2024 р.
Моя Україна горить у вогні...
середа, 21 лютого 2024 р.
Нас єднає мова!
Мово рідна!
У кожного народу своя мова. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися народ..
Наша рідна мова – українська. Як море, починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили у творах Г.Сковороди, І. Котляревського, Т. Шевченка, Лесі Українки та у багатьох видатних українців.
Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. За мелодійністю українська мова посідає друге місце у світі, а за лексичним складом – третє.
.
вівторок, 20 лютого 2024 р.
Вдячні за свободу !
20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні : і в нашій бібліотеці було проведено інформаційну годину " Вдячні за свободу"
Походження назви. Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
Назва "Небесна Сотня" виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона з’явилася під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21–22 лютого 2014 року. 21 лютого датовані вірші поетес Людмили Максимлюк і Тетяни Домашенко, в яких використано словосполучення "Небесна Сотня". Наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану та писали на інтернет-ресурсах. На Урядовому порталі згадка про Героїв Небесної Сотні з’явилася 28 лютого 2014 року.
До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренка, настала 22 грудня 2013 року внаслідок тілесних ушкоджень, завданих невідомими особами, які були одягнені у форму спецпризначенців. Останній із лав Героїв, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення після вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року.
четвер, 15 лютого 2024 р.
“В єдності наша сила”
16 лютого Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну.
У цю п'ятницю, 16 лютого, Україна вже втретє відзначає День єднання. Це свято 2022 року запровадив своїм Указом президент Володимир Зеленський. Головною метою було продемонструвати єдність українського народу на тлі зростання загрози повномасштабного вторгнення росії в Україну. Сьогодні свято набуває особливого значення.
День єднання України — значення свята
Якщо згадати початок 2022 року, то в українському суспільстві почалися хвилювання щодо можливого російського вторгнення.
Щоб підняти дух українців і зменшити психологічний тиск, було впроваджено нове свято, яке мало на меті нагадати, що саме в єднанні — наша сила.
Майже два роки війни довели це твердження. Коли ми об'єднані одною спільною метою, ми нездоланні! Тож, нехай ця дата нам вкотре нагадає, що ми маємо й надалі підтримувати один одного й лише разом йти до перемоги.
.
Ціна чужої війни!
Сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав , в с Глибочок було проведено виховну годину "Ціна чужої війни"На виховні годині наші читаші дізнавалися факти про афганістан і ушанували загиблих хвилиною мовчання.
В Афганістані — День визволення. Він знаменує остаточне виведенням з країни радянських військ 15 лютого 1989 року. Радянська армія увійшла в Афганістан 24 грудня 1979 року і вела там бойові дії.
середа, 14 лютого 2024 р.
В усьому початок є любов!
В с. Глибочок відбулося свято до дня Святого Валентина" В усьому початок є любов" Для наших юних читачів. Ми пізнавали історію свята. Знайомилися з цікавими книгами.
Історія свята
За найбільш популярною версією святкування Дня усіх закоханих почалося приблизно 270 року в Римській імперії, коли імператором був Клавдій II. Імператор вів довготривалу війну і не хотів, щоб його солдати вступали у шлюб. Він вважав, що кохання і сімейні виші роблять їх слабкими. Однак священнослужитель Валентин таємно вінчав закохані пари. А коли правитель дізнався про це, то святого схопили, кинули до в'язниці та вирішили стратити за «антидержавницьку» діяльність. У ніч перед стратою (14 лютого приблизно 269 року) він написав любовний лист доньці тюремного наглядача, в яку був закоханий. Підписав він його «Твій Валентин». Звідси й пішла традиція підписувати «валентинки» – листівки у формі серця.
День пам'яті святого Валентина був заснований 496 року папою Геласієм I, щоб витіснити язичницьке свято «люперкаліїв», яке щорічно припадало на 15 лютого. Цього дня люди приносили в жертву кіз і цапів. Образ святого Валентина мав підкреслити духовне кохання між чоловіком і жінкою.
четвер, 1 лютого 2024 р.
Жар-пташенята Лариси Писемної
До 110 річчя - від дня народження Лариси Михалівни Письменної (1914-1992) українського прозаїка,казкарки в с. Глибочок оформлена мультимедійна виставка: "Жар-пташенята Лариси Писемної".
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протест...
-
Сьогодні, 16 січня, – Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів». Україна вшановує захисників Донецького аеропорту. В с .Глибочок було проведе...
-
ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), д...
-
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. 6 грудня українці відзначають одне з ...