понеділок, 12 серпня 2024 р.

Молодь наше майбутнє!

 Сьогодні в селі Глибочок відбулася екскурсія до дня молоді :"Молодь наше майбутнє"


12 серпня Україна разом з усіма демократичними країнами відзначає Міжнародний день молоді. Для всього світу зрозуміло, що саме молодь є локомотивом прогресу, впроваджує у життя країни нові знання та технології, здійснює наукові відкриття, ініціює прогресивні реформи. 

Проте для України важлива інша складова молодіжної політики. Саме українські юнаки і дівчата і в лютому 2014 року, і в лютому 2022 року  першими стали на захист Незалежності України, давши відсіч російському агресору та їх посіпакам. Молоді люди стояли в чергах до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, щоб взяти участь у захисті своєї держави –  України. І у всіх перемогах Збройних Сил України – звільненні Київської, Житомирської, Сумської, Чернігівської, Харківської областей, міста Херсона –  присутній вагомий внесок молодих військовослужбовців.

Відзначаючи Міжнародний день молоді, ми зобов’язані згадати тисячі юнаків і дівчат, які віддали свої життя заради Перемоги, заради рідної землі, заради України! Вони не все встигли зробити у своєму житті, але виконали головне –  зупинили ворога! Ці втрати є непоправними! Їхні імена назавжди залишаться в історії Українського народу! Їхній внесок у Перемогу неможливо переоцінити! Вічна їм пам'ять!


Ключову роль відіграє українська молодь і у волонтерському русі. Допомога Збройним Силам України, жінкам і дітям, які постраждали від російської агресії – це теж важливий внесок у нашу Перемогу.

Успішний виступ національної  збірної України на Олімпійських іграх у Парижі було досягнуто силами молодих спортсменів. Вони  готувалися у вкрай складних умовах, під російськими обстрілами, деякі з них були вимушені покинути рідні домівки через російську окупацію. При цьому українці на рівних змагалися із спортсменами інших країни, які мали кращі умови підготовки, кращі матеріальні ресурси тощо. Завойовано 12 олімпійських медалей: 3 золотих, 5 срібних, 4 бронзових. Але в цих умовах, кожна медаль – на вагу золота і надихає наших військових на Перемогу.

Бажаємо всім молодим українцям великої вдачі, здійснення всіх мрій та побажань, реалізації своїх талантів в рідній Україні, миру та найскорішої Перемоги!

Вам відновлювати Україну після Перемоги, вам будувати нову Європейську державу!

четвер, 8 серпня 2024 р.

Розум без книг як птах без крил

 Сьогодні була представлена виставка до дня книголюбів ,,Розум без книг як птах без крил"


Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів. Свято зародилось у США (Book Lovers Day) і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього.
Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні і книжкові магазини, бібліотекарі, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга і створюється. Саме читачеві присвячений Всесвітній день книголюбів.
Любов до читання у кожного своя, проте чи знайдеться річ у світі, яка буде наповнена такою ж магією, як книга?

Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання.
В одній книзі кожен знайде свій сенс, і це створює своєрідну пелену таємничості.
Прочитання книг – це інвестиція у розвиток своєї особистості, свого характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі у людини – читання.

четвер, 1 серпня 2024 р.

Вшановуємо пам'ять невинних жертв

 Сьогодні відбулася година пам’яті  до дня: Жертв геноциду у  ромів,,Вшановуємо пам’ять  невинних жертв!"

За роки Другої світової війни нацисти, здійснюючи расистську політику геноциду, вивезли з окупованих країн і спалили в концтаборах близько 500 тисяч ромів. Велику їх кількість знищили в таборах примусової праці, місцях кочування, в ході каральних операцій.


За оцінками сучасних істориків загальна кількість жертв геноциду ромів сягає 1,5 млн осіб.


«Так звана «Циганська ніч», тобто цинічно спланований та підступно реалізований Геноцид ромів, немає прощення. Такі речі не можна забувати. Треба робити усе можливе, щоби такі жахливі сторінки історії більше ніколи не повторилися. Ніколи знову» – зазначив начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Дмитро Горєвой.



Цю пам’ятну дату обрала Прокламація Міжнародної ради пам’яті геноциду ромів, яка була ухвалена 23 листопада 1996 року лідерами ромських організацій 10 країн Європи і Сполучених Штатів Америки. Відбулось це під час конференції «Геноцид – Пам’ять – Надія», що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 року.


Відповідно до Постанови Верховної Ради України  Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначають на державному рівні.




20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протест...